Strona Główna O Firmie Kontakt Linki
Zakład Eletromechaniczny ELPOM
Kontakt Poniedziałek, 21 września 2020 r.
"ELPOM"
Mirosława Zaciewska,
Marek Zaciewski s.c

Gajowicka 96
53-422 Wrocław
Tel: 071 3619249
Fax: 071 3619249
elpom@onet.pl


Lokalizacja - Elpom
Taksometr Cezar Fiskalny Taksometr Cezar
Taksometr elektroniczny CEZAR Fiskalny przeznaczony jest do naliczania i wskazywania należności za przejazd taksówką, według określonych taryf, za przebytą drogę lub czas wynajęcia pojazdu. Praca taksometru polega na jednoczesnym pomiarze drogi przebytej przez pojazd oraz czasu wynajęcia i przeliczaniu tych wielkości według obowiązujących taryf na opłatę wskazywaną na wskaźniku opłaty. Opłata za wynajęcie naliczana jest za czas lub za drogę w zależności od tego, która z tych wielkości przeliczona na jednostkę opłaty narasta szybciej.

Taksometr CEZAR Fiskalny spełnia wymagania określone w rozporządzeniu Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 16 czerwca 2003 r. w sprawie wymagań metrologicznych, którym powinny odpowiadać taksometry elektroniczne (Dz. U. Nr 108 z 2003 r. poz. 1014) z uwzględnieniem dodatkowych wymagań, dotyczących taksometrów, określonych w rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 4 lipca 2002 r. w sprawie kryteriów i warunków technicznych, którym muszą odpowiadać kasy rejestrujące, oraz warunków stosowania tych kas przez podatników (Dz.U. Nr 108, poz. 948).

Taksometr CEZAR Fiskalny może być stosowany w taksówkach osobowych i bagażowych. Taksometr może współpracować z pojazdami wyposażonymi w prędkościomierz mechaniczny lub elektroniczny

Cezar Fiskalny współpracuje z czterema modelami kas rejestrujących: Novitus VEGA, CB Taxi, Elzab Teta, Elemis Piko Taxi.
Copyright © 2007-2013 Elpom
Design by Adam Kurz